Microsoft tworzy nowy rodzaj... "składaka"?

Z wniosku patentowego złożonego przez Microsoft wynika, że twórcy Windows chcą, byśmy znów pokochali "składaki". To tradycyjne komputery mają jeszcze jakąkolwiek przyszłość?

Microsoft stawia ostatnio na rozwiązania dotyczące rzeczywistości rozszerzonej czy wirtualnej, nie przestaje jednak pracować nad ulepszeniem tego, co dobrze znamy. Z wniosku patentowego złożonego przez amerykańskiego giganta wynika, że firma pracuje nad własnym komputerem modułowym. Będzie go można skomponować według własnych upodobań, a w razie potrzeby wymienić wybraną część.

Przeczytaj też: Apple rozśmieszył nas tą wizją roku 2011

"Składak" nowej ery przypomina więc rozwiązanie Acera zaprezentowane podczas ostatnich targów IFA. Revo Build M1-601 na pierwszy rzut oka wygląda jak przerośnięty mikrokomputer. Tymczasem komputerem jest tylko środkowy moduł- pozostałe można zmieniać - te nad nim to dyski, a ten zupełnie na dole zawiera dodatkowy, mocniejszy układ graficzny.

WinBeta zwraca uwagę na to, że Microsoft jest już zaangażowany w podobny produkt - w zeszłym roku na targach CES pojawił się modułowy komputer dla graczy. Project Christine powstaje jednak poza Redmond i wciąż nie jest ukończony.

 

Pomysł Microsoft jest nieco ryzykowny, bo Project Ara, czyli modułowy smartfon tworzony przez Google, nie odnosi spektakularnego sukcesu . W ogóle wydaje się, że na rynku komputerów osobistych nie wydarzy się już nic spektakularnego, w końcu trwa mobilna rewolucja. Patent Microsoftu jest jednak dowodem na to, że mobilna rewolucja nie wyklucza wcale, że nawet za kilka lat wciąż będziemy potrzebować tradycyjnych komputerów.

TOP 10 największych maszyn - mechaniczne monstra

fot. darkroastedblend.com

Więcej o: