Gmaila możesz już używać... bez Gmaila

Z najnowszej wersji aplikacji Gmail można teraz korzystać... nie posiadając konta pocztowego w usłudze Gmail. Domyślnym kontem obsługiwanym przez aplikację może być np. konto na Outlooku. Jak to skonfigurować?

Google postanowił wprowadzić zmiany do aplikacji Gmail. Od teraz może się stać ulubionym narzędziem również tych osób, które nie chcą korzystać z konta pocztowego Gmail, a cenią sobie zalety, które daje sama aplikacja. Do korzystania z aplikacji Gmail na smartfonie lub tablecie nie jest już wymagane konto w Gmail, nie musi być też ono domyślne, gdy w aplikacji odczytujemy maile z różnych kont. Teraz domyślnym kontem może być np. Outlook (patrz film poniżej).

Google przekonuje, że warto z niej korzystać. Po pierwsze ma zapewniać doskonałą ochronę antyspamową . Po drugie - sortuje maile według odpowiednich kategorii (na przykład mail z Groupona nigdy nie wyląduje w głównej skrzynce odbiorczej). Mobilna aplikacja Gmail pozwala też korzystać z powiadomień (które na przykład mogą pojawiać się podczas korzystania z Chrome na zwykłym komputerze).

Czytaj też:  Sortd, czyli Gmail wymyślony na nowo

Jak z tego skorzystać

W celu ustawienia domyślnego konta obsługiwanego przez aplikację Gmail należy ją uruchomić , następnie wchodząc w Ustawienia wybrać opcję "Link to mail". Wtedy po uruchomieniu aplikacji Gmail głównym kontem będzie konto na Outlooku lub Yahoo - tak jak widać to na poniższej wizualizacji.

Fotomontaż Robert Kędzierski

Nowe rozwiązanie jest korzystne zarówno dla użytkowników jak i dla samego Google. Ci pierwsi mogą korzystać z dojrzałej, wyposażonej w wiele funkcji aplikacji pocztowej. Gigant internetu zyskuje z kolei nowych użytkowników swojej aplikacji, ma też dostęp, zapewne czysto statystyczny, do danych zawartych w naszych mailach. To może się przełożyć na lepsze funkcjonowanie w świecie, w którym korzystamy z oprogramowania Google oraz usług innych dostawców. Dla mnie najważniejszą cechą takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z powiadomień w Chrome pochodzących z poczty Outlooka.

 

via BetaNews

Więcej o: