Facebook chce, byś śpiewał "100 lat!" do smartfona. Dlaczego?

Facebook znalazł sposób, by doskonalej wyrażać emocje za pomocą portalu. Po co pisać skoro można mówić, lub nawet śpiewać?

Facebook ciągle ewoluuje i dostosowuje się do naszych potrzeb. A naszą potrzebą jest możliwość wyrażania emocji, dzielenia się z kimś swoimi odczuciami, możliwość pozostawania w bliskim kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Facebook wprowadza kolejną usługę, która ma to ułatwić.

Przeczytaj też: Facebook pogratulował im 46 lat znajomości. Jak to możliwe?

Chodzi o... składanie życzeń urodzinowych. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do tego, że osobie obchodzącej swoje święto składamy życzenia komentując jej post lub pisząc wiadomość. Teraz nasz przekaz będzie mógł być bardziej osobisty, emocjonalny, bo życzenia będzie można nagrać.

The Verge wyjaśnia, że nowa funkcja jest dostępna w tej chwili dla użytkowników iPhone'ów. Na profilu osoby obchodzącej urodziny widzimy ikonkę tortu i napis "Nagraj urodzinowe wideo". Klikając ikonkę mamy możliwość wyboru kilku urodzinowych motywów, które udekorują nagrane przez nas życzenia.

Nowa funkcja nie jest rewolucją, ale kolejnym krokiem zmieniającym Facebooka w bardziej osobiste narzędzie do komunikacji z bliskimi. Narzędzie, z którego korzystać możemy w każdej chwili, "tu i teraz". Portal Marka Zuckerberga wprowadził ostatnio kilka podobnych zmian - chociażby możliwość streamingu "na żywo" bezpośrednio na swoim profil u. Facebook jest więc czymś więcej niż narzędziem do publikowania postów i zdjęć. To narzędzie do relacjonowania naszego życia bliskim i przyjaciołom.

Prezydent Andrzej Duda chwalony przez Marka Zuckerberga. Za co?

Fot. Facebook/Andrzej Duda

Więcej o: