Google Destinations - zaplanuj wakacje smartfonem

Google Destinations to nowa usługa, która pozwoli zaplanować wycieczkę lub wakacje "od A do Z". Wszystko za pomocą smartfonu.

Google zaprezentował nową usługę o nazwie Destinations. Jej działanie jest proste: ma pozwolić na kompleksowe zaplanowanie wakacji, wycieczki, weekendowego wypadu. Co istotne narzędzie działa na smartfonie - według giganta z Mountain View, jak wyjaśnia Tech Crunch, wersja mobilna wyszukiwarki jest już na tyle dojrzała, by spełnić bardziej wymagające wymagania. 

Przeczytaj też: 9 usług Google, które musisz znać

Wyszukaj w Google, na smartfonie

Wystarczy wyszukać odpowiedniej frazy: "Wakacje w Hiszpanii", "Narty w Alpach", "Wyjazd na Mazury" - algorytm zrozumie, że naszym celem jest zaplanowanie wycieczki czy urlopu. 

I tak po wpisaniu hasła "Europejskie wakacje" smartfon pokaże nam wykaz destynacji wraz z przewidywanym kosztem oraz proponowaną datą. Algorytmy sprawdzą więc ceny biletów lotniczych, hoteli, ich dostępność. 

Google DestinationsGoogle Destinations Fot. Google

Wybierz datę, cenę, stwórz mapę

Wstępnie zaproponowane wyniki można dopasować do konkretnej daty, maksymalnej ceny. Możemy zatem określić, że chcemy wyjechać do Madrytu między 1 a 15 lipca, a koszt urlopu nie może przekroczyć 4000 złotych. 

Po wybraniu docelowego miejsca możemy przejść do kolejnego etapu planowania urlopu: wybrać miejsca, które chcemy odwiedzić i zaprojektować odpowiednią mapę. Dzięki temu smartfon stanie się przydatny nie tylko przy planowaniu wakacji, ale także w ich trakcie.

Google Destinations to ciekawa usługa, w tej chwili dostępna w wybranych krajach. Jest dowodem na to, że smartfon może być naszym osobistym asystentem. 

 
Więcej o: