Google Destinations - zaplanuj wakacje smartfonem

Google Destinations to nowa usługa, która pozwoli zaplanować wycieczkę lub wakacje "od A do Z". Wszystko za pomocą smartfonu.

Google zaprezentował nową usługę o nazwie Destinations. Jej działanie jest proste: ma pozwolić na kompleksowe zaplanowanie wakacji, wycieczki, weekendowego wypadu. Co istotne narzędzie działa na smartfonie - według giganta z Mountain View, jak wyjaśnia Tech Crunch, wersja mobilna wyszukiwarki jest już na tyle dojrzała, by spełnić bardziej wymagające wymagania. 

Przeczytaj też: 9 usług Google, które musisz znać

Wyszukaj w Google, na smartfonie

Wystarczy wyszukać odpowiedniej frazy: "Wakacje w Hiszpanii", "Narty w Alpach", "Wyjazd na Mazury" - algorytm zrozumie, że naszym celem jest zaplanowanie wycieczki czy urlopu. 

I tak po wpisaniu hasła "Europejskie wakacje" smartfon pokaże nam wykaz destynacji wraz z przewidywanym kosztem oraz proponowaną datą. Algorytmy sprawdzą więc ceny biletów lotniczych, hoteli, ich dostępność. 

Google DestinationsGoogle Destinations Fot. Google

Wybierz datę, cenę, stwórz mapę

Wstępnie zaproponowane wyniki można dopasować do konkretnej daty, maksymalnej ceny. Możemy zatem określić, że chcemy wyjechać do Madrytu między 1 a 15 lipca, a koszt urlopu nie może przekroczyć 4000 złotych. 

Po wybraniu docelowego miejsca możemy przejść do kolejnego etapu planowania urlopu: wybrać miejsca, które chcemy odwiedzić i zaprojektować odpowiednią mapę. Dzięki temu smartfon stanie się przydatny nie tylko przy planowaniu wakacji, ale także w ich trakcie.

Google Destinations to ciekawa usługa, w tej chwili dostępna w wybranych krajach. Jest dowodem na to, że smartfon może być naszym osobistym asystentem. 

 
Więcej o:
Komentarze (21)
Google Destinations - zaplanuj wakacje smartfonem
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 10 razy 6

  Jeśli się kiedykolwiek zdecyduję powierzyć mój lost jako turysty guglowi (który będzie prowadził mnie jak osła na smyczy od jednego geszeftu płacącego mu najwyższą prowizję do następnego) to uroczyście oświadczam, że się pochlastam. Sama perspektywa trafiania do tego samego miejsca w którym już koczuje tłum autystycznych tłumoków ze srajfonami wzbudza we mnie odrazę.

 • joki8688

  Oceniono 5 razy 3

  Kolejne wspaniałe narzędzie do inwigilacji. Google już i tak wie gdzie i w jakiej sekundzie byłeś, jeśli tylko miałeś telefon przy tyłku, co i kiedy oglądałeś i sprawdzałeś w necie - teraz będzie wiedziało kiedy PLANUJESZ podróż i ile masz pieniędzy. I to wszystko wujek google robi za darmo - wspaniałe nie? Jak im się to opłaca:)?

 • proz

  Oceniono 7 razy 3

  Brawo gimbaza. U nas niedostępne, ale to nie problem.

 • mocnykret

  Oceniono 4 razy 2

  Chyba destylacji :)

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 14 razy 2

  "I tak po wpisaniu hasła "Europejskie wakacje" smartfon pokaże nam wykaz destynacji ..."

  Wykaz czego???
  h t t p ://sjp.pwn.pl/doroszewski/destynacja;5420506.html

  Pan redaktor nie pisać polska?
  Bezpłatny translator kiepski.

 • artus

  Oceniono 1 raz 1

  Tak, super. A po opuszczeniu granic swojego kraju za roaming konieczny do użycia tej funkcji zapłacę 1000 zł :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX