Google zaskakuje. Android N niespodziewanie udostępniony

Bez specjalnych zapowiedzi Google udostępnił swoim deweloperom wczesną betę Androida N. Chcielibyście ją dostać w swoje ręce z jednego powodu.

Android N, najnowsza wersja systemu mobilnego stworzonego przez Google, zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas specjalnej konferencji z maju. Do tej pory o nowym systemie Google wiemy niezbyt wiele - chociażby to, że nieznacznie zmienia się sposób nawigowania oraz wyświetlania powiadomień - mają teraz prezentować się znacznie prościej. Jak widać wersja po prawej strony jest bardziej stonowana i spójna.

Google postanowił zrobić miłą niespodziankę swoim deweloperom i udostępnił, jak donosi TheNextWeb, wczesną wersję beta Androida N (czyli następcę Androida Marshmallow). Przeciętny użytkownik (posiadający smartfon z serii Nexus), szczególnie ten, który interesuje się smartfonami, chciałby dostać ją  w swoje ręce z jednego powodu: instalacja nie wymaga czyszczenia smartfonu i "stawiania" systemu od zera - aktualizację można po prostu pobrać tak i uruchomić bez utraty danych. Chociaż klasyczna wersja, taka którą instalujemy "po staremu" też jest do pobrania dla deweloperów. 

Przeczytaj też: Testujemy aparaty w smartfonach. Zobacz konkretne kadry!

Co nowego w Androidzie N?

Ulepszone powiadomienia oraz nieco zmodyfikowana nawigacja i menu to nie jedyna nowość Androida N, którą chcielibyśmy zobaczyć w akcji. Ciekawie zapowiada się też lepsza praca na wielu oknach. Jak widać na krótkim oficjalnym nagraniu prezentującym nowego Nexusa w nowym Androidzie pasek ze skrótami do aplikacji może pojawić się na środku ekranu - nie tak jak to ma miejsce w tej chwili u dołu. 

Nowa wersja systemu Google powinna być gotowa latem. Nie możemy się doczekać!