Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge - znamy ceny u operatorów. Czy te smartfony są ze złota?

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oficjalnie zadebiutowały u polskich operatorów. Flagowy produkt koreańskiego giganta należy do tych drogich. Znów można go mieć za złotówkę!

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge to flagowe smartfony z kultowej serii. Najbardziej dopracowane, wystylizowane, dopieszczone. Czy najlepsze? To już zapewne zależy od indywidualnych upodobań konsumentów. Jedno można o nich jeszcze powiedzieć: są drogie. W sklepach z elektroniką kosztują, w zależności od wariantu od 3000 do 3500 złotych (w wersji podstawowej).

Przeczytaj też: Abonament? Kto by za to płacił, skoro za 30 zł można mieć tyyyyyle

Na szczęście wczoraj oba modele znalazły się w ofercie operatorów, którzy inkasując za abonament pozwalają wydać na upragniony telefon mniej. Niestety, nawet u operatorów tanio nie jest. Flagowca Samsunga można mieć za symboliczną złotówkę. Jak zatem kształtują się pozostałe ceny? Sprawdziliśmy.

Oferty prezentujemy w kolejności alfabetycznej. Przedstawiają smartfony w podstawowej konfiguracji. 

Samsung Galaxy S7Samsung Galaxy S7 Fot. Kamil Mizera

Orange

149,99 zł - na taki abonament trzeba się zdecydować, jeśli chcemy w sieci Orange kupić Galaxy S7 w najniższej cenie. Wynosi 1349 złotych. Za Edge (czyli ten model, w którym ekran zagina się po obu bokach) trzeba zapłacić 1759zł. Flagowce Samsunga można też mieć płacąc minimalny abonament wynoszący w tym wypadku 49,99 zł. Smartfony stają się wtedy odpowiednio droższe: 2449 zł za S7 i 2859zł za S7 Edge. 

Inne warianty oferty przedstawia tabela:

Galaxy S7 i S7 Edge w OrangeGalaxy S7 i S7 Edge w Orange Fot. Robert Kędzierski

Play 

Galaxy S7 Edge  możemy kupić już za  1zł, abonament wynosi 199zł. Play udostępnił flagowce Samsunga również w superniskim abonamencie wynoszącym 29,99 zł - niestety musimy wtedy zapłacić za nie 2929zł (S7) i 3229zł (S7 Edge) - czyli niemalże tyle, co w sklepie. Tak naprawdę z poniższej tabeli wypływa następujący wniosek: nawet w miarę wysoki abonament oznacza konieczność wyłożenia pokaźnej kwoty na urządzenie. Niskie abonamenty w zasadzie w ogóle się nie opłacają, sensownie robi się dopiero pod sam na samym dole zestawienia: abonament 129 zł oznacza koszt telefonu wynoszący 1679/2259 złotych. 

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge - ceny w PlayGalaxy S7 i Galaxy S7 Edge - ceny w Play Fot. Robert Kędzierski

Plus

Ceny, które zaproponują nam w telewizyjnej reklamie Kasia i Tomek są chyba najwyższe. Najtańszy wariant i tak oznacza spory wydatek  - i na abonament, i na smartfon. Decydując się zapłacić 129,99 złotych miesięcznie telefon otrzymamy za 1699 zł (Edge za 2249 zł). 

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w PlusieGalaxy S7 i Galaxy S7 Edge w Plusie Fot. Robert Kędzierski

T-Mobile

Operator oferuje  Samsunga Galaxy S7 - w abonamencie 199,99 złotych kosztuje 650 zł. Wersja Edge została wyceniona na 1000zł. Również ten operator oferuje smartfony w przystępnych abonamentach. I w tym wypadku zakup w takim wariancie wydaje się mało sensowny. 

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge w T-MobileGalaxy S7 i Galaxy S7 Edge w T-Mobile Fot. Robert Kędzierski

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge pod ochroną

Teleguru informuje o specjalnym programie, którym są objęci kupujący smartfony Samsunga.

Od 11 marca do 11 czerwca 2016 roku użytkownicy najnowszych flagowców Samsunga mogą skorzystać z promocji GUARD S7. Po rejestracji urządzenia, otrzymają dodatkowe korzyści, w tym wsparcie ze strony producenta.
  • 12 miesięcy ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia wyświetlacza. W ramach ubezpieczenia zapewniania jest jedna naprawa wraz z odbiorem i dostarczeniem naprawionego smartfona pod wskazany adres

  • Możliwość skorzystania z odkupu smartfona i obniżenie ceny nowego produktu o około 1000 zł w okresie od marca do czerwca 2017 roku w wybranych punktach. Warunkiem skorzystania z odkupu jest zakup dowolnego urządzenia mobilnego firmy Samsung o wartości brutto minimum 2500 zł

  • Przedłużenie gwarancji z dwóch do trzech lat, licząc od dnia zakupu smartfona.

  • Zabezpieczenie dostępu do poufnych danych oraz zapewnienie zdalnego wyszukiwania lub blokowania zgubionych urządzeń przy pomocy aplikacji My KNOX.

czytamy w serwisie.

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge mają obudowy z metalu, nie jest nim oczywiście złoto, ani platyna.... Niektórzy konsumenci mogą jednak czuć, że smartfony Samsunga są wyceniane właśnie tak, jakby wykonane zostały z najdroższego kruszcu na Ziemi. Jak to w przypadku topowych modeli bywa nie jest tanio. Pamiętajmy jednak, że Galaxy S7 to naprawdę dobry smartfon, na pewno jeden z najlepszych na rynku.

LG G5 - największy rywal Galaxy S7?

Źródło danych: Orange, Plus, Play, T-Mobile, GSMOnline.pl

Więcej o: