Yahoo! integruje się z Twitterem

Serwis Yahoo poinformował właśnie o nowym porozumieniu - tym razem z Twitterem. Użytkownicy Yahoo będą mieli dostęp do swojego konta na serwisie mikroblogowym już z poziomu portalu. Co więcej - Yahoo wprowadza wyszukiwanie w czasie rzeczywistym.

Portal Yahoo doszedł do porozumienia z Twitterem. Podobnie jak wcześniej już jego rywale , Google i Microsoft, tak teraz Yahoo dodaje tweety do tzw. wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Następuje to jednak kilka miesięcy później, niż zrobiła to konkurencja - umowa Binga i Google'a z Twitterem miała miejsce w październiku.

Współpraca obejmować ma trzy aspekty:

- użytkownicy będą mieli dostęp do swojego konta na Twitterze z poziomu Yahoo

- w wynikach wyszukiwania (Yahoo Search) oraz informacjach z dziedziny rozrywki, finansów czy sportu aktualizowane będą na bieżąco w czasie rzeczywistym.

- osobiste tweety pojawiać się będą w kilku miejscach portalu, między innymi na stronie głównej, w poczcie czy w dziale sportowym.

Oznacza to, że każdy kto posiada Yahoo ID z jednego miejsca może zarządzać swoimi kontami na portalach społecznościowych (wspomnijmy, że niedawno Yahoo nawiązał podobną współpracę z Facebookiem , której efekty mają być widoczne w ciągu roku). Szacuje się, że osób takich jest około 600 milionów, jest więc o co walczyć. Posunięcie Yahoo to oczywista chęć zatrzymania użytkowników na swoich stronach, podobnie jak niedawno uczynił to Google uruchamiając Buzza.

Zastanawia mnie jednak pewna rzecz - Yahoo zawarło ostatnio umowę z Microsoftem . Na mocy porozumienia Yahoo odpowiadać będzie za sprzedaż reklam, a silnik Binga zostanie zintegrowany z Yahoo Search. Skoro jednak Microsoft już od jakiegoś czasu posiada umowę z Twitterem na przeszukiwanie jego zasobów. Jedyne wytłumaczenie zatem takiej decyzji to wspomniana już chęć zatrzymania użytkowników na własnych stronach.

Joanna Sosnowska

Więcej informacji: Inside Facebook

Więcej o: