Mobilny Firefox - jest już wersja na Androida?

Wygląda na to, że prace nad przeglądarką Fennec (czyli Firefoksem na urządzenia przenośne) w wersji dla Androida są już w zaawansowanym stadium. W Sieci pojawiły się właśnie zdjęcia, prezentujące program uruchomiony m.in. na smartfonie Nexus One Google'a.

Do tej pory Fennec dostępny był tylko na jedną platformę - niespecjalnie popularny OS Maemo 5, będący dziełem Nokii i oferowany obecnie tylko na jednym urządzeniu (smartfonie Nokia n900). Ale przedstawiciele Mozilli od miesięcy zapowiadają, że pojawienie się wersji na kolejne platformy - przede wszystkim Windows Mobile oraz Android - jest tylko kwestią czasu. I choć na razie żadnych konkretnych terminów nie podano, to wydaje się, że moment premiery wersji dla Androida (czyli mobilnego systemu operacyjnego autorstwa Google) jest całkiem bliski.

Na facebookowej stronie Firefox for Mobile pojawiły się właśnie dwa zdjęcia, na których widzimy przeglądarkę Mozilli uruchomioną na Nexusie One oraz Droidzie Motoroli - smartfonach pracujących pod kontrolą Androida. Niestety, na razie nie podano przewidywalnej daty udostępnienia finalnej wersji aplikacji, nie podano też żadnych informacji na temat postępu prac nad tym wydaniem.

Więcej informacji: Firefox for Mobile .

Więcej o: