iPad - premiera 26 marca?

Apple wciąż nie podał daty sklepowej premiery tabletu iPad, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że urządzenie pojawi się w USA 26 marca.

Ta data - podana niezależnie przez serwisy MacRumors oraz Examiner - jest mniej więcej zgodna z tym, co do tej pory usłyszeliśmy od Apple (firma zapowiadała, że iPad trafi do sklepów pod koniec marca). Oba serwisy powołują się na informatorów z Apple.

Oczywiście, mówimy tu o wersji pozbawionej modułu 3G - model z modemem ma się pojawić w sklepach miesiąc później. Apple najwyraźniej spodziewa się, że wielu klientów zechce poczekać właśnie na ten drugi model (i trudno się dziwić - 3G to naprawdę przydatna funkcja w takim urządzeniu), dlatego też firma zamierza zorganizować jakąś akcję promocyjną, w ramach której klienci, którzy ustawią się przed Apple Store'ami w dniu premiery, dostaną drobne upominki (tak w każdym razie twierdzi Examiner).

Warto wspomnieć, że przed kilkoma dniami pojawiły się plotki, z których wynikało, że kontrahenci Apple mają problemy z wyprodukowaniem odpowiedniej liczby iPadów przed premierą, w związku z czym dostępność urządzeń w pierwszych dniach może być ograniczona. Rzecznik Apple zdementował jednak te doniesienia - z jego wypowiedzi wynikało, że produkcja iPadów przebiega bez zakłóceń.

Daniel Cieślak

Więcej o: