Asus: iPad? To tylko iPhone z dużym ekranem

Wiceprezesowi Asusa iPad nie zaimponował - Eric Chen oświadczył, że jego firma przygotowuje właśnie podobne urządzenie, ale pozbawione ograniczeń produktu Apple'a.

Chen stwierdził w rozmowie z serwisem TheRegister.co.uk , że Apple to szanowana firma, która zaprezentowała już wiele interesujących produktów - problem w tym, że jego zdaniem iPad nie zalicza się do tego grona. Przedstawiciel Asusa mówił m.in.

Wiele osób trafnie opisuje to urządzenia jako "iPhone z dużym ekranem". Obawiam się jednak, że iPad nie stanie się przebojem rynkowym na skalę iPhone'a - ma zbyt wiele braków. Sądzę, że jesteśmy w stanie zaprezentować klientom coś lepszego - prowadzimy już takich kilka projektów.

Niestety, Eric Chan nie zdradził żadnych szczegółów na temat planowanych produktów Asusa - ograniczył się do stwierdzenia, że rozważane jest wprowadzenie kilku modeli, wyposażonych w różne systemy operacyjne i przeznaczonych zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Wygląda na to, że w przeciwieństwie do Apple'a Asus zamierza wprowadzić do oferty model typowo "korporacyjny" - czyli tablet przeznaczony dla branży medycznej czy logistycznej (Chen wspomniał o tych dwóch sektorach).

Na razie wiadomo tylko, że owe urządzenia pojawią się na rynku jeszcze w tym roku - Asus najwyraźniej chce wykorzystać do własnych celów marketingową wrzawę wywołaną przez premierę iPada...

Daniel Cieślak

Więcej o: