Przeglądarka IE6 złożona w grobie

Inicjatywa pogrzebu Internet Explorer 6 wyszła od Aten Design Group, twórców stron internetowych. Symboliczna ceremonia odbyła się w sobotę. Ojciec świętej pamięci IE6 przysłał nawet kwiaty.

O Aten Design Group dotychczas nie było głośno. Wszystko zmieniło się, gdy założyli stronę http://ie6funeral.com . Jak czytamy na stronie,

Internet Explorer 6 (...) zmarł 1 marca w Mountain View w Kalifornii.

Chodzi o oświadczenie Google, iż poczynając z dniem 1 marca niektóre funkcje webowe ich aplikacji nie będą już obsługiwane przez IE6. Informowaliśmy o tym w tekście Google: zapomnijcie o IE6 .

Jak czytamy na blogu Aten Design Group , najpierw na imprezę pogrzeb wysłane zostały zaproszenia, a ostatecznie ceremonia odbyła się w sobotę.

Dokładną relację z wydarzenia można znaleźć na stronach Dogstar . Warto przy okazji wspomnieć, że w pogrzeb zaangażował się także Microsoft, przysyłając bukiet kwiatów.

Wieniec pogrzebowy Microsoftu dla IE6Wieniec pogrzebowy Microsoftu dla IE6 Fot. Twitpic

Na bileciku napisano

Dziękujemy IE6 za wszystkie dobre czasy, do zobaczenia na MIX, gdzie uchylimy rąbek nieba IE

( MIX to konferencja Microsoftu , rozpoczynająca się 15 marca w Las Vegas, na której najprawdopodobniej zaprezentowana zostanie przeglądarka Internet Explorer 9).

Warto wspomnieć, że sam koncern z Redmond od dawna stara się przekonać użytkowników do rezygnacji ze stareńkiego IE6 na korzyść nowszych przeglądarek. Fakt, że na symboliczny pogrzeb przysłał kwiaty świadczy jedynie o tym, jak bardzo zależy mu na odcięciu się od tej przeglądarki.

Joanna Sosnowska

Więcej o: