Nexus One - nie wkładaj go do kieszeni

Smartfon Google to nie jest urządzenie kieszonkowe - ostrzegają serwisanci HTC. Jeśli zignorujesz ostrzeżenie, przygotuj się na pęknięcie ekranu.

Dla większości użytkowników dość naturalnym sposobem przenoszenia telefonu komórkowego czy smartfona jest umieszczenie go w kieszeni. Niestety, okazuje się, że nie należy tak robić z Nexusem One (telefonem firmowanym przez Google, ale produkowanym przez HTC) - bo może się to skończyć uszkodzeniem ekranu. Takie jest zresztą oficjalne stanowisko producenta - "Ludzie zapominają, że tego urządzenia nie należy nosić w kieszeni" - twierdzą serwisanci.

Dowiedzieli się tego dziennikarze serwisu CNet UK , którzy zgłosili do HTC tajemniczą awarię testowego Nexusa One. Z ich relacji wynika, że ekran smartfona niespodziewanie i bez żadnej przyczyny pękł - w czasie, gdy urządzenie leżało sobie spokojnie na biurku. Serwisanci producenta nie byli, niestety, w stanie wskazać przyczyny owej nietypowej awarii - ale przy okazji podzielili się kilkoma uwagami co do zasad użytkowania smarftona Google'a.

Okazało się m.in. że urządzenie pod żadnym pozorem nie powinno być umieszczane w kieszeni (a już na pewno nie w ciasnych dżinsach) - bo wtedy podczas siadania może dojść do mechanicznego uszkodzenia ekranu. Telefonowi szkodzi również przenoszenie go luzem w torbie, w której znajdują się jakieś ciężkie czy twarde przedmioty - dlatego też za każdym razem powinno się go wkładać do piankowego pokrowca (który każdy nabywca dostaje w komplecie).

Tak naprawdę to wszystkie powyższe wskazówki są w sumie dość rozsądne i oczywiste dla większości użytkowników nowoczesnych smartfonów z dużymi, dotykowymi ekranami. Ale z drugiej strony... Google przecież jeszcze niedawno chwalił się, ile to najróżniejszych testów wytrzymałościowych przeszedł bez uszczerbku Nexus One . Teraz - w świetle wypowiedzi serwisantów HTC - te przechwałki wyglądają nieco zabawnie... Tym bardziej, że w poniższym filmie słyszymy, że Google i HTC dokładają wszelkich starań, by urządzenia świetnie sprawowały się w dłoniach i kieszeniach klientów...

Daniel Cieślak

Więcej o: