Pierwsza reklama iPada na rozdaniu Oskarów

Na ceremonii rozdania Oskarów wręczano nie tylko statuetki - choć oczywiście w dalszym ciągu był to gwóźdź programu. Zaprezentowano również reklamę iPada, tabletu Apple.

Na ceremonii pojawił się także Steve Jobs we własnej osobie. Na początku blogerzy, którzy na bieżąco informowali swoich czytelników o przebiegu ceremonii sądzili, że jego obecność może być związana z filmem Odlot (Up), nominowanym w kategorii Najlepszy Film Animowany. Odlot został wyprodukowany przez wytwórnię Pixar, w której Jobs ma spore udziały.

Okazało się jednak, że głównym powodem przybycia na ceremonię rozdania Oskarów było wyemitowanie reklamy opus magnum Jobsa , czyli iPada.

iPad promuje się na oskarowej gali

Można tylko domniemywać, ile kosztowała reklama na tak ważnym wydarzeniu jak rozdanie Oskarów. Przypomnijmy, że spot Google na Super Bowl kosztował od 2,5 - 3 milionów dolarów.

Warto wspomnieć, że pojawienie się na uroczystości głównodowodzącego Apple wywołało niemałe poruszenie. Bloger Wayne Sutton, który jako pierwszy zauważył Jobsa i opublikował na swoim blogu jego zdjęcie , opatrzył je opisem

O mój Boże to Steve Jobs! I tylko ja do niego wrzeszczę!

Joanna Sosnowska

Więcej o: