Tablet Della nazywa się Streak

Tabletowej gorączki ciąg dalszy. Tym razem mamy najświeższe informacje o tablecie Della - urządzenie nazywa się Streak i ma 5-calowy wyświetlacz.

O tym, że Dell szykuje kilka modeli tabletów, wiedzieliśmy już od kilku miesięcy - pierwsze prototypy firma prezentowała na styczniowych targach CES w Las Vegas . Już wtedy poinformowano, że jeden z tabletów będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5", moduł 3G oraz system operacyjny Android.

Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej - za sprawą serwisu Engadget.com , który zdobył fragmenty oficjalnej specyfikacji urządzenia. Wiemy, że oficjalna nazwa modelu to Mini 5 - co ciekawe, Dell używa w odniesieniu do tego typu komputera nazwy Streak (gdy Steve Ballmer prezentował w styczniu tablety Della i HP, nazywał je "Slate" - tego terminu wciąż używa HP ).

Na tym nowości się zresztą nie kończą - z dokumentacji wynika, że tablet Della będzie wyposażony w 5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480, 5-megapikselową cyfrówkę z flashem, kamerę internetową na przednim panelu (do wideorozmów), port do stacji dokującej oraz łączność 3G. Potwierdziły się też informacje o tym, że urządzenie pracować będzie pod kontrolą Androida. Wiadomo, że Dell zamierza oferować je w kilku wersjach kolorystycznych - nie wiemy za to, kiedy Streak trafi na rynek i ile będzie kosztował.

Co ciekawe, z materiałów Della wynika, że firma chce sprzedawać urządzenie wraz z pakietem usług portalu Amazon - chodzi tu m.in. o dostęp do serwisu muzycznego, Kindle (e-booki) czy usług wideo.

Model Mini 5 zapowiada się całkiem fajnie - choć moim zdaniem 5-cali to trochę mało, jak na tablet. Do oglądania filmów, surfowania po Sieci czy czytania książek przydałby się większy wyświetlacz, np. taki jak w apple'owskim iPadzie (9,7"). Choć oczywiście taki rozmiar ma też swoje zalety - urządzenie będzie mniejsze i lżejsze od wielu konkurencyjnych produktów. Warto też pamiętać, iż przedstawiciele Della już wcześniej zapowiadali, że zamierzają wprowadzić do oferty kilka takich urządzeń, różniących się m.in. wielkością ekranu - więc każdy będzie mógł wybrać rozmiar optymalny dla swoich potrzeb.

Daniel Cieślak

Więcej o: