Google pokazuje produkty w pobliskich sklepach

Google udostępnił właśnie nową opcję wyszukiwania na telefonach komórkowych - przy wyszukiwaniu konkretnych produktów pokazuje, które z nich są dostępne w pobliskich sklepach.

Chodzi o usługę Wyszukiwanie Produktów (Google Product Search ). Podczas korzystania z niej, po zdefiniowaniu żądanego produktu (np. HD TV) obok wyników ze sklepów znajdujących się w pobliżu pojawią się niebieskie kropki sugerujące, że dany produkt można natychmiast kupić.

Z mobilnej strony Google.com na jakimkolwiek telefonie z Androidem, Palm WebOS czy na iPhone można wyszukiwać produkty wybierając opcję "zakupy". Koncern zawarł umowę z kilkoma sieciami sklepów, takimi jak Best Buy, Sears, Williams, Pottery Barn i West Elm (lista ta ma się w przyszłości powiększyć), czytamy na blogu firmy . Innymi słowy - usługa działa jak na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych .

Opcję podkreślającą obecność produktów w pobliskich sklepach zaprezentowano po raz pierwszy w grudniu. Była to jedna z nowości wyszukiwania - oprócz tego zademonstrowano wówczas także Google Goggles, wyszukiwanie za pomocą obrazu .

Wyszukiwanie produktów których właścicielem można stać się od razu to niezwykle przydatna funkcja. Wielka szkoda , że na razie można z niej korzystać tylko w USA.

Joanna Sosnowska

Więcej o: