MicroUSB z microTorrentem

Najmniejszy klient sieci Torrent doczekał się równie małej pamięci USB, o dużej pojemności.

uTorrent (pisownia nie oryginalna) bez względu na to czy jest wymawiany jako mTorrent, uTorrent, czy microTorrent, to najpopularniejszy klient sieci. Nic dziwnego - cały program waży 312 kB, pracuje cicho w tle minimalnie wykorzystując pamięć i procesor, a także posiada wszystkie opcje, potrzebne do swobodnego ściągania. No i posiada ukrytą w sobie grę Tetris*

Producent darmowego programu oferuje bardzo małej wielkości pamięć USB z zainstalowanym klientem, za to o pojemności od 8 do 16 GB . OK, w zasadzie jest to czytnik kart microSD , nie zmienia to faktu, że całość jest wciąż bardzo mała. Tak skonfigurowany zestaw po podłączeniu do dowolnego komputera z Windowsem, jest gotowy do ściągania plików bez konieczności instalacji programu. Wszystkie pobierane pliki (oczywiście legalne) od razu zapisywane są na karcie microSD, i nie pozostawiają po sobie śladu na komputerze, na którym były pobierane.

Za wersję 16 GB przyjdzie nam zapłacić 227 PLN,  za 8 GB - 113 PLN. Co dosyć zabawne, te pamięci służące do ściągania plików z całego świata, i "czasami" z brakiem poszanowania prawa, można kupić jedynie będąc ze Stanów Zjednoczonych - chyba że znajdziecie jakieś "pirackie" obejście.

Wiemy, że można by to zrobić taniej i samemu , ale podoba nam się i rozmiar i pomysł.

*ukrytą grę Tetris można uruchomić, po wejściu do sekcji Pomoc -> O programie i wciskając na klawiaturze literkę 't' Polecamy też kliknięcie logo programu w okienku, przy włączonych głośnikach.

Kuba Gładykowski

Więcej o: