Głos zza grobu

Koniec z zapomnianymi grobami nieznanych ludzi. Dzięki płytce RosettaStone wystarczy telefon komórkowy aby poznać szczegóły życia... zmarłego.

Firma Objecs , zajmująca się, między innymi, zagadnieniem kodowania danych w piktogramach wyszła na przeciw problemowi bezosobowych mogił.

Za jedyne 225$ można zamówić granitową płytkę RosettaStone (darmowa dostawa w granicach USA), która pozwala na spersonalizowanie grobu w zdecydowanie większym stopniu niż dotychczas. Portret zmarłego i epitafium to przeżytek.

Producent obiecuje, że po dotknięciu telefonem płytki RosettaStone otrzymamy możliwość poznania nieboszczyka w oparciu o pamiątki jego doczesnej działalności. Chodzi głównie o uzyskanie dostępu poprzez telefon do prywatnej galerii zdjęć zmarłego, ale z czasem pewnie i innych mediów - filmów (3D?), nagrań dźwiękowych.

Dodatkowo, płytka przechowywać będzie rejestr "połączeń", który być może będzie można publikować na portalach społecznościowych. Już widzę nowy portal zrzeszający zmarłych - Deadbook.

[via Discovery News ]

Łukasz Cichy

Więcej o: