Ekologiczna ładowarka Ventev

Ładowarki do telefonu pochłaniają strasznie dużo prądu. Bardzo często też, mimo zapewnień producenta, nadal pobierają energię, mimo iż nie są podłączone do żadnego urządzenia.

Firma Ventev wprowadziła do sprzedaży "ekologiczną" ładowarkę, z kompletem końcówek do różnych urządzeń, która w czasie spoczynku pobiera jedną dziesiątą mocy wymaganej, aby zaliczyć ją do energooszczędnych i odznaczenia Energy Star.

To nie jedyna zaleta tej przenośnej ładowarki. EcoCharge, oprócz standardowych bolców do gniazdka posiada także port USB dzięki czemu można ładować dwa urządzenia na raz. To w oczywisty sposób ogranicza ilość ładowarek, które musimy zabierać ze sobą w podróż. Dodatkowo, urządzenie jest zorientowane w pionie, a więc wetknięte do gniazdka rozgałęziacza nie utrudnia podłączenia innych urządzeń. W ramach ułatwienia, na obudowie umieszczono diodę, która informuje czy ładowanie zostało zakończone.

Same zalety? A cena? Koszt to w przeliczeniu zaledwie 100pln, czyli wcale nie tak znowu dużo. Jest jedna wada - Ventev ecoCharge nie można jeszcze kupić w Polsce.

[via iTech News Net ]

Łukasz Cichy

Więcej o: