Zune HD - teraz z 64 GB pamięci?

Niektórzy już pewnie zapomnieli, że Microsoft ma w ofercie całkiem fajny odtwarzacz multimedialny - Zune HD. Okazją do jego przypomnienia jest fakt, iż właśnie pojawił się nowy model - wyposażony w 64 GB pamięci flash.

Do tej pory najbardziej pojemny Zune HD mógł zmagazynować najwyżej 32 GB. O nowym modelu na razie nie wiadomo właściwie nic - jedyna informacja na jego temat to odnośnik, który pojawił się w weekend na oficjalnej stronie Microsoftu (na razie kliknięcie na niego kończy się wyświetleniem informacji o błędzie).

Warto wspomnieć, że Zune HD to naprawdę całkiem przyzwoity odtwarzacz multimedialny - Microsoft stworzył mocno zainspirowane iPodem Touch urządzenie ze świetnym, 3,3-calowym dotykowym wyświetlaczem, wydajnym układem graficznym (Tegra Nvidii), przyjemnym dla oka i ergonomicznym interfejsem oraz kilkoma interesującymi dodatkami (HDMI , obsługa klipów wideo HD, wbudowane radio HD oraz WiFi).

Niestety, urządzenie pojawiło się na rynku zdecydowanie zbyt późno (debiutowało dwa lata po iPodzie Touch ) - dlatego też mimo wielu zalet Zune HD zdobył do tej pory raczej nikłą popularność. I trudno się spodziewać, by wprowadzenie modelu z 64 GB pamięci mogło w jakikolwiek sposób to zmienić.

Więcej informacji: Zune.net .

Daniel Cieślak

Więcej o: