12 najciekawszych rozszerzeń do Chrome

Rozszerzenia do Chrome, przeglądarki Google'a ciągle się mnożą. Wedle ostatnich szacunków jest ich już ponad 3 tysiące.

Oto zestawienie wybranych całkiem subiektywnie dodatków. Nie wspominam tu o tak oczywistych rozszerzeniach jak sprawdzanie poczty, blokowanie reklam czy wtyczka do Facebooka. To raczej wybór tych aplikacji, które są przydatne a mogły umknąć uwadze. Albo są po prostu interesujące. Przy każdej kategorii znajduje się ocena przydatności w skali 1 - 5.

Zamiast sekretarki - ocena 3 i 3

Clip to Everynote pozwala zapisywać swoje uwagi łącznie z linkiem do strony, której one dotyczą. Co prawda Chrome synchronizuje zakładki między komputerami, ale możliwość zachowania uwag lub impresji na dany temat tez jest istotna. Zwłaszcza, jeśli później możemy je odczytać z telefonu komórkowego.

Mountains pozwala na ustalenie sobie listy celów i systematyczne sprawdzanie przez cały dzień na jak zaawansowanym poziomie wykonania planu się znajdujemy.

Zarządzanie zakładkami - ocena 5

Session Manager - bardzo przydatne narzędzie. Pozwala na zapisanie aktualnie otwartych zakładek w danym oknie i ich późniejsze otworzenie. Wypełnia lukę, jaka powstaje u osób korzystających wcześniej z Firefoksa i przyzwyczajonych do możliwości natychmiastowego odtworzenia ostatnio zamkniętych zakładek. Session Manager jest o tyle lepszy, że pozwala zachować kilka sesji i powracać do nich wedle życzenia .

Session Manager - rozszerzenie do ChromeSession Manager - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

Co na aukcjach - ocena 3

Wyszukiwarka Allegro.pl to dodatek sprawiający, że można przeszukiwać zasoby Allegro wprost z poziomu przeglądarki - jeśli na przykład surfując po Sieci znajdziemy ciekawy przedmiot, który chcielibyśmy mieć, ale jesteśmy "prawie pewni", że na Allegro będzie tańszy - można to sprawdzić dzięki tej aplikacji

Wyszukiwarka Allegro.pl - rozszerzenie do ChromeWyszukiwarka Allegro.pl - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

Gry na Facebooku - ocena 2

Jak pożerające wolny czas mogą być proste gry na Facebooku doświadczyło już wiele osób. Aby nie rozstawać się z ulubionymi aplikacjami nawet na chwilę, stworzono wtyczki do FarmVille i Mafia Wars .

Bezpieczeństwo - ocena 3

Secbrowsing , odmiana dodatku znanego już z Firefoksa. Co jakiś czas sprawdza, czy zainstalowane rozszerzenia są aktualne .

Wyszukiwanie obrazów - ocena 5

Cooliris - niezwykle ciekawe rozszerzenie, znane także od dawna z Firefoksa . Jeśli ktoś jeszcze nie miał z nim styczności to zdecydowanie polecam. Wyszukuje obrazy na interaktywnej, nieskończonej ścianie.

Cooliris - rozszerzenie do ChromeCooliris - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

Słownik - ocena 3

Urban Dictionary - dla wszystkich dociekliwych, których interesuje slang anglojęzyczny .

Przycisk paniki - ocena 4

Panic button - wbrew pozorom bardzo przydatne narzędzie. Pozwala za jednym kliknięciem ukryć wszystkie otwarte zakładki i zwinąć się w ikonie rozszerzenia .

Panic button - rozszerzenie do ChromePanic button - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

YouTube - odtwarzanie w nieskończoność - ocena 5+

YouTube Auto Replay - jeden z dodatków, z których codziennie korzystam. Jeśli tak jak ja jesteście osobami, które mogą maniakalnie przez cały dzień słuchać w kółko jednego utworu, to koniec z klikaniem "Odtwórz ponownie". Rozszerzenie dodaje do YouTube małe pole, po zaznaczeniu którego dany film będzie się ciągle odtwarzał .

YouTube Auto Replay - rozszerzenie do ChromeYouTube Auto Replay - rozszerzenie do Chrome Fot. YouTube

Z okazji 1 kwietnia - ocena 2, 4 i 1

Ta kategoria obejmuje wyjątkowo głupie rozszerzenia . Ale niekiedy zabawne. Tak jak Nooooo button . Po jego wybraniu dzieje się niewiele. Poza tym, że wyskakuje niebieski przycisk, po naciśnięciu którego słyszymy donośny okrzyk rozpaczy . Może się przydać w niektórych sytuacjach.

Noooo button - rozszerzenie do ChromeNoooo button - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

Do not press - kolejne rozszerzenie z cyklu "głupie, ale zabawne ". Do paska rozszerzeń dodaje się czerwony przycisk, służący do droczenia się z użytkownikiem. Mimo zakazu kliknęłam na niego już kilkadziesiąt razy, a zabawa wydaje się nie mieć końca.

Do not press - rozszerzenie do ChromeDo not press - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

Upside Down - ten dodatek jest "głupi ale nie zabawny ". Za to można o nim wspomnieć z okazji zbliżającego się Prima Aprilis. Jego zainstalowanie spowoduje, że wszystkie strony internetowe na komputerze "ofiary" będą się wyświetlały do góry nogami . Ciekawy sposób na odłożenie w czasie rozpoczęcia pracy w biurze.

Upside Down - rozszerzenie do ChromeUpside Down - rozszerzenie do Chrome Fot. Google

Co sądzicie o rozszerzeniach do Chrome? Lepsze czy gorsze niż w Firefoksie?

Joanna Sosnowska

Więcej o: