Windows 7 - darmowe testy do końca roku

Microsoft właśnie przedłużył okres, w którym można za darmo pobrać i przez trzy miesiące testować "najbogatszą" biznesową wersję Windows 7. Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać z tej oferty, ma czas do końca bieżącego roku.

Darmowa wersja testowa została udostępniona we wrześniu ubiegłego roku - Microsoft nie informował wtedy do kiedy będzie dostępna, ale przedstawiciele firmy zaznaczali, że liczba licencji jest ograniczona i dlatego zainteresowani powinni się pospieszyć. Wygląda jednak na to, że albo zainteresowanych nie było aż tak wielu, albo też Microsoft zwiększył pulę "testowych" licencji - bo koncern poinformował właśnie, że 90-dniowy "trial" Windows 7 Enterprise będzie dostępny do końca roku.

Jest to pełne wydanie najbardziej rozbudowanej wersji Windows 7, przeznaczonej dla użytkowników biznesowych - po jego zainstalowaniu (i aktywowaniu - trzeba to zrobić w ciągu 10 dni) można przez 90 dni bez żadnych ograniczeń używać najnowszego OS-u Microsoftu. Po trzech miesiącach system zacznie się cyklicznie wyłączać (co godzinę). Niestety, Microsoft nie przewidział możliwości wykupienia licencji i automatycznego "zalegalizowania" wersji trial - jeśli użytkownik będzie chciał korzystać z Windows 7 Enterprise po zakończeniu okresu testowego, musi kupić i zainstalować system od nowa.

Wersja testowa jest dostępna zarówno w wersji 32-, jak i 64-bitowej. Dostępnych jest pięć wersji językowych - angielska, niemiecka, hiszpańska, japońska oraz francuska. Więcej informacji znaleźć można w blogu Windows Team .

Daniel Cieślak

Więcej o: