Foursquare na biegunie

Dwaj podróżnicy - Amerykanin i Brytyjczyk - zmierzają właśnie na Biegun Północny. Panowie się ścigają - głównie dlatego, że każdy z nich ma nadzieję stać się pierwszym człowiekiem, który zamelduje się na biegunie w serwisie geolokalizacyjnym Foursquare.

15-letni Parker Liataud z Kalifornii i 44-letni David Newman podróżują, rzecz jasna, oddzielnie. Wyruszyli w pierwszym dniach kwietnia i obecnie obaj rozpoczęli już ostatni, 65-kilometrowy etap wyprawy. Obaj też na bieżąco relacjonują postępy w Internecie (korzystając z telefonów satelitarnych). Liataud przemieszcza się na nartach, zaś Newman idzie (choć z najnowszego wpisu w blogu Brytyjczyka wynika, że obecnie obie wyprawy czekają na poprawę pogody).

Obaj podróżnicy mają szczytne cele - młody Amerykanin wybrał się na biegun by promować ochronę środowiska (jego podróż sponsoruje koncern General Electric, który ostatnio stara się pokazać wszystkim, jak bardzo dba o przyrodę), zaś Brytyjczyk podróżuje na własny koszt i zachęca fanów do przekazywania datków na rzecz organizacji Riders for Health.

Niezależnie od inspiracji, obecnie celem nr 1 wydaje się pokonanie konkurenta i stanie się pierwszym człowiekiem, który za pośrednictwem serwisu geolokalizacyjnego Foursquare ogłosi światu, że właśnie znalazł się na Biegunie Północnym.

Gwoli ciekawostki dodajmy, że Foursquare stworzył na tę okazję specjalną "odznakę", którą będzie mógł chwalić się na lewo i prawo zdobywca bieguna.

O ambitnych podróżnikach pisze szerzej m.in. serwis Mashable .

Daniel Cieślak

Więcej o: