Nowe kultowe odtwarzacze Sony Walkman z serii B

W czerwcu Sony włączy do swojej oferty nową wersję przenośnych odtwarzaczy muzycznych ze zintegrowanym pełnowymiarowym złączem USB.

Co roku Sony oferuje nową wersję swojego kultowego kieszonkowego Walkmana z serii B . Na przełomie lat specyfikacja odtwarzacza zmieniała się nieznacznie. Głównie metamorfozom podlegała obudowa. Nabierała żywych barw, traciła na rzecz metalicznych czerni, zyskiwała chromowania i tak w koło. Tym razem czas na połączenie czerni z purpurą, czerwienią, błękitem lub złotem, w zalezności od modelu.

Walkman z serii B wyposażony jest w trójwierszowy wyświetlacz LCD, wzmocnienie basu, cyfrowy equalizer, pozwalający na dostosowanie barwy dźwięku do upodobań użytkownika, dyktafon, oraz odbiornik radiowy z możliwością zaprogramowania 30 stacji. Mocną zaletą odtwarzaczy NW-B152 (2GB) i NWZ-B153 (4GB), jak i ich poprzedników jest zintegrowane, pełnowymiarowe złącze USB . Pozwala w razie potrzeby potraktować odtwarzacz jak zwykłą pamięć masową lub podładować akumulator urządzenia bez konieczności szukania przejściówek i dodatkowych kabli.

Zadziwiające z jakim uporem Sony produkuje swoje walkmany - mimo druzgocącej konkurencji Apple`a, cen porównywalnych z iPodami, milionów tańszych klonów zalewających rynek i odpływem dawnych użytkowników do smartphone`ów.

[via Sony Insider ]

Łukasz Cichy

Więcej o: