Windows 7 SP1 - już w Sieci

W Internecie pojawiło się coś, co wydaje się być finalną wersją pierwszego Service Packa dla systemu Windows 7. Microsoft oczywiście odradza pobieranie i instalowanie owego dodatku - ponieważ plik pojawił się w Sieci bez wiedzy i zgody koncernu.

SP1 dla Windows 7 jest dostępny w najróżniejszych systemach bezpośredniej wymiany plików od kilkunastu godzin - plik "waży" ok. 1,2 GB i jest oznaczony "build 6.1.7601.16537.100327-0053" (co, jak zaznacza serwis Computerworld.com , świadczy, iż został on skompilowany 27 marca). Z doniesień użytkowników, którzy postanowili zaryzykować i zainstalowali SP1, wynika, że Windows 7 aktualizuje się poprawnie i z dodanym Service Packiem działa bez zarzutu.

Dodajmy, że SP1 nie wniesie do "siódemki" jakichś szczególnie istotnych nowych funkcji czy narzędzi - pierwszy service pack dla danej wersji Windows to zwykle zbiór drobnych poprawek i usprawnień, usuwających problemy wykryte przez użytkowników w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu na rynek nowego systemu.

Jak widać, prace nad dodatkiem są już w zaawansowanym stadium - aczkolwiek nie wiadomo na razie, kiedy Microsoft zamierza oficjalnie go udostępnić.

Daniel Cieślak

Więcej o: