Tablet Della pojawi się latem?

Zapowiadany od dawna Dell Streak (czyli tablet z 5-calowym ekranem i Androidem) może pojawić się na rynku za 2-3 miesiące - dowiedział się serwis Engadget.com. Co więcej - okazało się, że Dell szykuje się już do premiery kolejnego urządzenia z tej rodziny - 7-calowego modelu Looking Glass.

Dziennikarze Engadget.com po raz kolejny zdołali zdobyć wewnętrzne materiały Della - tym razem chodzi o foldery promocyjne tabletów Streak. Urządzenia te pierwszy raz prezentowano na styczniowych targach CES - Steve Ballmer pokazywał tam tablety m.in. Della i HP, przedstawiając je jako windowsowe alternatywy dla tajemniczego tabletu Apple (wtedy jeszcze nie było wiadomo, że to iPad).

Dell zrobił jednak Ballmerowi dowcip - koncern ostatecznie zdecydował się na zastosowanie w swoim tablecie sytemu operacyjnego Google'a, czyli Androida (i słusznie, bo zainstalowanie Windows 7 w urządzeniu z kilkucalowym ekranem i procesorem 1 GHz to pomyłka).

Ogólną specyfikację 5-calowego Della Streak znamy już od kilku tygodni - wiadomo, że urządzenie będzie wyposażone w procesor Snapdragon QSD 8250 (taktowany zegarem 1 GHz), 512 MB pamięci RAM, wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 punktów, dwa cyfrowe aparaty, gniazdo kart pamięci MicroSD, moduł WiFi, Bluetooth, GPS, 3G oraz akcelerometr (do urządzenia będzie można dokupić stację dokującą z dodatkowymi portami - m.in. HDMI ).

Teraz dowiedzieliśmy się, że urządzenie to może trafić na rynek już za kilka miesięcy - być może jeszcze latem (z dokumentów Della wynika, że Streak we wrześniu ma zostać uaktualniony do Androida 2.1 - a to znaczy, że tablet powinien pojawić w sklepach nieco wcześniej). Przy okazji dowiedzieliśmy się też całkiem sporo o 7-calowym tablecie Della - modelu Looking Glass (jeśli ta nazwa brzmi dla niektórych znajomo, to nic dziwnego - tak samo nazywał się rozwijany kilka lat temu projekt trójwymiarowego pulpitu koncernu Sun Microsystems).

Wiadomo już, że urządzenie to będzie wyposażone w ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 4 GB pamięci RAM, moduł WiFi, 3G, Bluetooth, aparat cyfrowy, opcjonalny tuner TV , czytnik kart pamięci oraz system Android 2.1. Looking glass pojawi się na rynku pod koniec roku (prawdopodobnie w listopadzie). Cen obu modeli na razie nie podano.

Daniel Cieślak

Więcej o: