4 maja ruszy pierwszy satelitarny kanał 3D!

Samsung oznajmił, że wspomoże SES Astra w przygotowaniu materiałów 3D do nowego, niekodowanego, promocyjnego kanału telewizji satelitarnej 3D.

Dopiero co opadł kurz po wprowadzeniu przez dostawców pakietów telewizji HD, wsparty zresztą pospolitym ruszeniem i wielką zamianą starych telewizorów na super cienkie o wysokiej rozdzielczości. A na horyzoncie coraz wyraźniej rysuje się zapowiedź nowego szaleństwa - telewizji 3D .

28 kwietnia 2010 roku Samsung oświadczył w Luksemburgu, że wspomoże SES Astra w przygotowaniu materiałów 3D, które mają się pojawiać w nowym niekodowanym kanale (23,5°E). Kanał rusza już 4 maja 2010. Ma to być początek współpracy, mającej na celu wypromowanie telewizji 3D.

S.H. Shin, Prezes Samsung Electronics Europe stwierdził:

Jako pierwszy producent oferujący urządzenia 3D na rynku konsumenckim, Samsung stoi na czele dokonującej się trójwymiarowej rewolucji. Dzięki współpracy z SES Astra, Samsung będzie również pierwszym producentem elektroniki, który zaprezentuje nadawany na bieżąco kontent 3D za pośrednictwem darmowego kanału promocyjnego, prezentując pełnię możliwości innowacyjnych rozwiązań w technologii 3D. Treści, które dostarczamy na potrzeby nowego kanału 3D Astry, pozwolą konsumentom poczuć pełen potencjał telewizji w trzech wymiarach. SH Shin, Prezes i CEO Samsung Electronics Europe.

Więcej szczegółów odnośnie samego nadawania ma zostać podane później.

Czy darmowy kanał promocyjny pomoże szerzeniu idei telewizji 3D? Z pewnością nie zaszkodzi. Wydaje się jednak, że ostatecznie o powodzeniu technologii 3D zdecydują portfele.

Zobacz też artykuł FAQ 3D - wszystko, co powinieneś wiedzieć o technologii 3D .

Łukasz Cichy

Więcej o: