Nabijasz się z Apple? Będziesz przepraszać...

Amerykańska dziennikarka Ellen DeGeneres postanowiła w jednym z odcinków swojego talk show ponabijać się nieco z iPhone'a - przygotowała własną wersję spotu reklamowego, w której podkreśliła kilka problemów, które miewa podczas korzystania z smartfona Apple. Szefom koncernu żarty się nie spodobały - DeGeneres musiała przeprosić firmę...

Spot nie był szczególnie złośliwy - ot, zwracał uwagę na to, że niektórzy (w tym właśnie Ellen) miewają problemy z korzystaniem z dotykowego wyświetlacza. Okazało się jednak, że Apple nie ma poczucia humoru - z iPhone'a nabijać się nie można i już. Koncern skontaktował się ze stacją telewizyjną, w której emitowany jest program DeGeneres i zażądał przeprosin . Te oczywiście się pojawiły - dziennikarka zapewniła, że nie miała nic złego na myśli, iPhone jest super, a ona bardzo przeprasza kogo tylko się da, włącznie z panem Jobsem i panem Macintoshem ..

Swoją drogą ciekawe, że Apple na razie nie zareagował na program Daily Show, w którym Jon Stewart - popularny amerykański satyryk i komentator w ostrych słowach i całkiem na poważnie zrugał firmę za to, co jej pracownicy (nazywani tu Appholes) wyprawiają w związku z wyciekiem iPhone'a 3 (chodzi tu m.in. o przeszukanie w domu dziennikarza serwisu Gizmodo ).

Daniel Cieślak

Więcej o: