Kostka - 9 topowych zestawów słuchawkowych dla graczy

Każdy, kto choć przez chwilę miał na głowie słuchawki przeznaczone do gier wie, że różnią się one od zwykłych komputerowych zestawów do prowadzenia rozmów przez Internet. Nie są to także do końca superczułe audiofilskie instrumenty za pomocą których najlepiej słucha się muzyki ze wszystkimi jej niuansami. Prezentujemy 9 modeli słuchawek dla graczy, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Gry i sami gracze mają specyficzne wymagania w stosunku do dźwięku. Dobrze skonstruowana i odtworzona ścieżka dźwiękowa znacznie wzbogaca odczucia i silnie wpływa na emocje odbiorcy. To z kolei prowadzi do zwiększenia satysfakcji z samej gry. Jednocześnie, ze względu na długotrwałe sesje, słuchawki muszą cechować się nie tylko dobrą jakością dźwięku, ale i wygodą użytkowania . Za ciężkie lub zbyt ciasne nie raz zepsuły zabawę.

Oferta słuchawek jest jednak na tyle duża, że z łatwością można się w niej pogubić. Które słuchawki są warte uwagi w perspektywie gier? Wybór nie był łatwy. W rzeczywistości bowiem dobrych zestawów jest nieco więcej. Każdy uwzględniony przez nas model trafił do rankingu, ponieważ zdobył uznanie graczy lub z pewnych innych względów wybija się w swojej kategorii. Poniższe słuchawki to topowe modele w świecie gier komputerowych. Nie oznacza to jednak, że są to produkty najnowsze.

W pierwszym rzędzie umieściliśmy słuchawki, które nie były produkowane z myślą o grach, a mimo to dobrze sobie z nimi radzą. Ich kolejną wspólną cechą jest cena plasująca się poniżej 100 złotych. W drugim rzędzie znalazły się trzy zestawy stereo, stworzone bezpośrednio na potrzeby graczy. Oferujące wysoką jakość dźwięku, oraz dodatkowe wartości takie jak składana konstrukcja lub agresywny wygląd. Trzeci rząd to zestawy słuchawkowe, które przede wszystkim oferują precyzyjną lokalizację źródła dźwięku wewnątrz świata gry. Często wyposażone we własną kartę muzyczną lub inny procesor dźwięku.

Zobacz także:

Kostka - 9 netbooków, które warto kupić

Kostka - 9 alternatyw dla iPada

Kostka - 9 nowości z Androidem w tle

Łukasz Cichy

Więcej o: