Nowe stereofoniczne urządzenia Denon

Denon prezentuje nowe urządzenia stereofoniczne, oczekiwane przez entuzjastów dźwięku hi-fi. Mowa m. in. o wzmacniaczu PMA-1510AE i odtwarzaczu DCD-1510AE.

Zintegrowany wzmacniacz stereo Denon PMA-1510AE (fot. powyżej) ma nowo zaprojektowaną konstrukcję z dokładnie dobieranymi komponentami. Jego kompan, , wyposażony jest w najnowsze rozwiązania firmy Denon mające wpływ na najwyższą jakość dźwięku.

Wzmacniacz Denon PMA-1510AE jest wyposażony w wysokoprądowe obwody "Simple&Straight" UHC-MOS (Ultra High Current). Technologia ta eliminuje niepożądane zniekształcenia na stopniu wzmacniacza i pozwala odtwarzać pełne spektrum dźwięku od delikatnych muzycznych pasaży aż do nagrań o dużych skokach dynamiki. W uzyskaniu niezwykłej wierności odtwarzanej muzyki pomoże również precyzyjny, 27-milimetrowy potencjometr głośności zastosowany ostatnio w najwyższym PMA-2010AE.

Nowy wzmacniacz dziedziczy wiele technologii po swoim większym bracie, takich jak podwójne transformatory instalowane w sposób minimalizujący niepożądaną stratę strumienia magnetycznego, co może negatywnie wpłynąć na jakość dźwięku. Dodatkowo Denon PMA-1510AE wyposażony jest w tryb 'Power amp direct', dzięki czemu może służyć jako dodatkowa końcówka mocy w systemie kina domowego. Denon poczynił również ukłon w stronę naszej planety, zmniejszając pobór prądu w trybie Standby do 0,1W.

Odtwarzacz Denon CD/SACD DCD-1510AE również korzysta z rozwiązań technicznych stosowanych w modelu 2010AE. Otrzymujemy tu najbardziej zaawansowany, 32-bitowy procesor do obróbki dźwięku Advanced AL32, łącznie z, również 32-bitowym, konwerterem C/A klasy high-end Asahi Kasei AK4399 gwarantującym najwyższy poziom jakości dźwięku.

Odtwarzacz CD/SACD Denon DCD-1510AEOdtwarzacz CD/SACD Denon DCD-1510AE Fot. Audio.com.pl

Aby precyzyjnie i bezwibracyjnie odtwarzać płyty CD i SACD w odtwarzaczu Denon DCD-1510AE zastosowano nowy mechanizm Denon S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid). Nowy, precyzyjny 'master clock' minimalizuje niepożądane zniekształcenia jitter oraz szumy co wpływa na precyzyjność przekazu muzycznego. Oprócz możliwości odtwarzania plików MP3 i WMA z płyt CD-R, DCD-1510AE ma wejście USB, do którego możemy podłączyć iPoda, iPhone'a lub pamięć przenośną czy dysk twardy. W tych przypadkach cała obróbka dźwięku odbywa się w DCD co ma niebagatelny wpływ na jakość dźwięku.

Obydwa urządzenia wyposażono w nowe piloty zdalnego sterowania z wygodnymi klawiszami do przeszukiwania zawartości dysków twardych czy iPoda. W sprzedaży pojawią się w maju w cenie 3.995 zł za pojedynczy komponent .

W maju pojawi się również nowy tuner Denon TU-1510AE poddany elektronicznemu tuningowi w cenie 895 zł.

embed
Więcej o: