Streak Della w czerwcu w Europie

Michael Dell - szef koncernu Dell - poinformował, że niewielki tablet Streak (znany też jako Dell Mini5) pojawi się na rynku w przyszłym miesiącu. W pierwszej kolejności urządzenie będzie dostępne w Europie, a od lipca będzie je można kupić również w USA.

O Streaku pierwszy raz usłyszeliśmy na początku bieżącego roku - gdy Steve Ballmer prezentował na targach CES 2010 tablety z Windows 7 . Jednym z nich było właśnie urządzenie Della (model Mini5) - choć to właściwie "minitablet", bo urządzenie ma zaledwie 5-calowy ekran.

Od tego czasu regularnie poznawaliśmy nowe informacje na temat Streaka - dowiedzieliśmy się m.in., że urządzenie ma dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli , procesor Snapdragon QSD 8250, dwa aparaty cyfrowe (jeden do wideokonferencji), złącze WiFi, oraz moduł 3G. W pewnym momencie pojawiła się też dość zaskakujące wiadomość, która musiała poważnie zirytować Steve'a Ballmera - okazało się bowiem, że Dell postanowił zrezygnować w Streaku z Windows 7 na rzecz Androida Google (co wydaje się dobrym pomysłem).

Do teraz nie było jednak wiadomo, kiedy właściwie urządzenie to trafi na rynek (choć pojawiał się pewne plotki na ten temat ) - ale już wiemy. Micheal Dell ogłosił podczas konferencji Citrix Systems Synergy, że Streak pojawi się na rynku już w czerwcu - urządzenie zadebiutuje wtedy w ofercie europejskiego operatora komórkowego Telefonica O2 . Miesiąc później tablet będzie dostępny w USA, w ofercie firmy AT&T. Cen na razie nie podano.

Warto dodać, że Dell pracuje już również nad większym tabletem - modelem Looking Glass , wyposażonym w ekran o przekątnej 7".

Daniel Cieślak

Więcej o: