Samsung Wave S8500 z systemem bada w Polsce

Do sklepów trafia właśnie Samsung Wave S8500, pierwszy telefon z systemem operacyjnym Samsunga - bada. Tym samym uruchomiony został sklep z aplikacjami Samsung Apps.

Ze smartfonem Samsung Wave S8500 koreańska firma wiąże wielkie nadzieje . Liczy między innymi na to, że uda mu się powtórzyć sukces rynkowy telefonu Samsung Avila (10 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie). Czym może nas zaskoczyć nowy Samsung?

Samsung Wave S8500 to telefon z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 3,3", wyposażony w procesor 1 GHz, Bluetooth 3.0 oraz WiFi 802.11n. W ramach rozwiązań systemowych znajdziemy w nim na przykład klienta poczty czy tzw. Social Hubs (do zarządzania mailami, serwisami społecznościowymi, itd.). W ramach wrącej ostatnio wojny o Flasha warto wspomnieć, że Wave technologię tę ma obsługiwać.

Premiera telefonu z nowym systemem połączona jest z uruchomieniem sklepu z aplikacjami - Samsung Apps . Trzeba przyznać, że koncern czeka dość duże wyzwanie zapełnienia sklepu; na razie bowiem półki świecą w nim raczej pustkami . Samsung zachęca programistów do tworzenia aplikacji między innymi oferując im możliwość wzięcia udziału w konkursie .

Sugerowana cena telefonu Samsung Wave S8500 to 1599 złotych.

Wi-Fi w wersji n, DLNA

Bluetotoh 3.0, USB

Wbudowany odbiornik GPS (A-GPS)

Joanna Sosnowska

Więcej o: