Laptopy Fujitsu Lifebook sterowane gestami

Fujitsu pokazało odświeżoną linię laptopów Lifebook. Seria AH została zaopatrzona w kamery i oprogramowanie odczytujące gesty dłoni.

Targi gier wideo E3 2010 zbliżają się wielkimi krokami. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie na nich prezentacja systemu Natal Microsoftu - przystawki do konsoli Xbox 360, dzięki której będziemy mogli sterować urządzeniem za pomocą ruchów ciała. Fujitsu postanowiło podobny interfejs zastosować w swoich laptopach. Pytanie tylko, po co?

Odczytywanie ruchu może mieć duży sens przy konsoli i dużym telewizorze stojącym w salonie. Przydać się może nie tylko przy grach, ale również do sterowania odtwarzaniem filmów czy muzyki. Ale jak będzie się sprawdzać przy laptopie, z wyświetlaczem o przekątnej 15,6 cala? Przecież zazwyczaj siedzimy tuż przed nim i trzymamy ręce na klawiaturze. Podnoszenie dłoni i wykonywanie gestów (a może też odsunięcie się od urządzenia), gdy można po prostu nacisnąć odpowiedni przycisk, wydaje mi się przerostem formy nad treścią. Propozycja Fujitsu wydaje się być skierowana do miłośników gadżetów, dla których liczy się sam fakt posiadania jakiejś zabawki, bez względu na jej rzeczywistą przydatność.

Dla porządku podam parametry Lifebooka AH: 15,6-calowy wyświetlacz 1366x768, 4 GB RAM, 500 GB HDD i procesor Core i3-350M lub i5-450M. Mają być również dostępne wersje z AMD Athlon M340, 2 GB RAM i 320 GB HDD.

[via Akihabara News ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: