Notion Ink Adam coraz bliżej

Od kilku miesięcy rynek czeka na tablet od Notion Ink. Zapowiedzi sugerują, że będzie przełomem - wyświetlacz Pixel Qi, Nvidia Tegra 2, Android i niska cena. Po fali plotek o przesunięciu premiery na listopad, założyciel firmy Rohan Shravan podzielił się na blogu informacjami.

Przede wszystkim nie będziemy czekać do listopada. Nie padł żaden konkretny termin, ale wygląda na to, że uda się dotrzymać wcześniejszych obietnic o trzecim kwartale bieżącego roku. Shravan ogłosił, że Notion Ink zakończyło ostatnią rundę rozmów z inwestorami i będzie w stanie produkować 100 tysięcy tabletów miesięcznie.

Adam wystąpi w dwóch wersjach: w jednej 10,1-calowy wyświetlacz będzie zwykłym LCD, zaś w drugiej nowoczesnym Pixel Qi z możliwością przełączenia w pasywny tryb e-papieru. Firma rozważa również alternatywną wersję ze słabszym (i tańszym) niż Nvidia Tegra 2 układem graficznym. Trwają ostatnie poprawki w UI i wkrótce deweloperzy mają dostać SDK urządzenia. Shravan zapewnia, że robią wszystko aby cena była jeszcze atrakcyjniejsza od zapowiadanej (mówiło się o około 330 dolarach).

Cóż, zapowiedź wygląda dobrze. Gorzej tylko, że zabrakło jakichkolwiek konkretów. Chciałbym wiedzieć, kiedy można się spodziewać tego urządzenia, ile będzie kosztowało, jaki procesor będzie je obsługiwał i jak długo wytrzyma bateria. Najwyższy czas przejść od obietnic do czynów.

[via Notion Ink ]

Więcej o: