Kno zamiast podręcznika

Co jest lepsze niż jeden tablet w formacie A4? Dwa tablety w formacie A4! Producent elektronicznej książki Kno stara się wprowadzić uczelnie i akademickie czytelnie w XXII wiek.

Kno składa się z dwóch dotykowych wyświetlaczy pojemnościowych 14.1 cala (1440 x 900 pikseli) każdy, połączonych elastycznym grzbietem. Jak sama nazwa wskazuje elektroniczna książka ma przede wszystkim służyć jako 16GB pojemności czytnik plików tekstowych, oferujący multimedialne wsparcie nauczaniu akademickiemu.

Oparty na układzie Nvidia Tegra T20, Kno, odtwarzać będzie także materiały filmowe, oraz audio wysokiej jakości, oraz aplikacje Flash. Bateria urządzenia zaś powinna wystarczyć na około 8 godzin intensywnego użytkowania. Producent zamierza zastosować także otwartą linuxową przeglądarkę internetową.

Dzięki wbudowanym popularnym łączom, takim jak WiFi oraz Bluetooth, Kno ma bowiem umożliwiać także "nowoczesną" pracę w chmurach...

To całkiem dużo jak na zwykłą książkę, ale dość przeciętnie jak na tablet. Czy dwa ekrany, rzekomo emulujące rozłożone 2,5 kilogramowe tomiszcze A4 zyskają popularność? Z pewnością miło by było móc pracować na uczelni przy pomocy Kno, ale pewnie równie dobrze poradziłby sobie z tym każdy inny tablet z odpowiednim oprogramowaniem.

[via Gizmag ]

Łukasz Cichy

Więcej o: