Kolejna para smartfonów Samsunga - tym razem Android 2.1

Po parce urządzeń z systemem bada, czas na Androida 2.1. Reszta właściwie bez zmian - konferencja CommunicAsia 2010, Samsung, dwa smartfony klasy ekonomicznej. Te będą dostępne szybciej i szerzej: premiery w lipcu, pięć kontynentów w zasięgu.

Galaxy 3 (na obrazku z lewej strony) ma 3,2-calowy wyświetlacz 240x320, WiFi b/g/n bluetooth 3.0, akcelerometr czujnik zbliżeniowy, aparat 3 MP z autofocusem. Potrafi odtwarzać filmy DivX/XviD. Będzie sprzedawany w Europie i Azji.

Galaxy 5, mimo większej cyferki, ma gorsze parametry - 2,8-calowy wyświetlacz (tylko rozdzielczość wyższa: 240x400), WiFi b/g, bluetooth 2.1+EDR, aparat 2 MP. Urządzenie będzie dostępne jeszcze szerzej, w informacji prasowej wymieniono: Afrykę, Amerykę Łacińską, Australię, Bliski Wschód, Chiny, Europę i południowo-wschodnią Azję.

Oba urządzenia zaopatrzono w port microSD do rozszerzenia pamięci (wbudowane 170 MB), mają A-GPS i gniazdo 3,5 mm jack. Oprócz dostępu do usług Google i sklepu Android Market, dzięki Social Hub oferują obsługę serwisów społecznościowych i dodatkowe możliwości komunikacyjne. Nie są może kombajnami do multimediów albo zaawansowanych aplikacji, ale zapewne przydadzą się w świecie przesiąkniętym e-mailami, Twitterem czy Facebookiem.

PS Na tej samej wystawie, tego samego dnia, firma Samsung zaprezentowała również inne dwa telefony: Omnia Pro 4 i 5, pracujące na Windows Mobile 6.5. To nie przypadek. To inwazja.

[via MobileCrunch ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: