Co robią ryś, wiewiórka i jeż w TP?

TP "zatrudniła" zwierzęta, by zachęcały użytkowników do korzystania z e-faktury. Rezygnacja z papierowej faktury to jednocześnie pomoc w ochronie lasów - przekonują ryś, wiewiórka i jeż.  

Ryś, wiewiórka i jeż pomagają TP

TP wprowadziła fakturę elektroniczną już w 2007 roku, ale jak do tej pory chyba niewiele osób zrezygnowało z tradycyjnej faktury papierowej. Dlatego TP stworzyła profil naturatp w serwisie społecznościowym Facebook oraz oddzielny serwis www.naturatp.pl. To w tych miejscach "nowi pracownicy" tej firmy - Ryś Puszczyński, Wiewiórka Rudnicka i Jeż Jeremi - przekonują do przejścia na e-fakturę.

Zalety e-faktury

1. Mniej wyciętych drzew

2. Gwarancja dojścia na czas (przesyłka e-mail)

3. Ta sama wartość prawna co faktura "papierowa"

4. Możliwość skorzystania z ulgi internetowej

5. Zabezpieczenie podpisem elektronicznym

Ile drzew marnujemy na e-faktury?

TP podaje, że w Polsce co rok wystawia się ok. 4 miliardów faktur, co równa się zużyciu 20 tys. ton (!) papieru. Tymczasem do wyprodukowania jednej tony papieru potrzeba aż 17 drzew. A więc rocznie tylko na faktury wycinamy ok. 340 tys. drzew.

Fot. Marcin Olejniczak/ Agencja Wyborcza.pl

Uratuj te kilka drzew...

Ja od dawna korzystam z e-faktury i to faktycznie bardzo wygodne rozwiązanie. Wreszcie nie przychodzą do mnie tony makulatury. No i jeszcze jest jeden plus - mam świadomość, że uratowałem te kilka drzew na świecie.

Mariusz Koryszewski

Więcej o: