Gadżet dnia: Sterylizator telefonów

Nie od dziś wiadomo, że telefony komórkowe są niehigieniczne. Nawet bardzo niehigieniczne. Co więcej, utrzymanie ich we w miarę porządnym stanie wymaga wielu zabiegów i skorzystania z odpowiednich roztworów czyszczących brud i zabijających drobnoustroje.

Chyba, ze stać nas na wydanie 50 dolarów i kupienie sobie własnej domowej stacyjki sterylizacyjnej, wielokrotnego użytku, do telefonów komórkowych, oraz innych drobnych przedmiotów.

Aparat wystarczy włożyć do kapsuły, włączyć promieniowanie UV i odczekać 3 minuty. Po takiej kąpieli nasz pupil jest prawie tak jałowy, jak powierzchnia księżyca. Jedyną wadą urządzenia jest fakt, że promienie UV nie likwidują zabrudzeń, a jedynie działają zabójczo na większość drobnoustrojów. Szmatka i odpowiedni płyn i tak się przydadzą. Teraz jednak nie będzie wątpliwości, czy czyszczenie było skuteczne.

Urządzenie dostępne będzie w ofercie VIOlight już od października. Ma być dodatkowo zasilane przez trzy baterie AA, dzięki czemu wysterylizuje nasz telefon nawet w podróży.

[via VIOlight ]

Łukasz Cichy

Więcej o: