Komputer w pigułce - Compaq 6000 Pro

HP nieprzerwanie inwestuje w linię komputerów All-in-One. Nowy Compaq zalicza się bezpośrednio do tak zwanych "rozwiązań biznesowych". Oferuje konkretne osiągi i to przyjemne uczucie, że wszystko zamknięte jest w jednym pudełku.

21.5 calowy Compaq 6000 Pro z ekranem full HD LCD BrightView z podświetleniem LED, jako komputer biznesowy kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i użyteczność w czystej formie. A przynajmniej tak o nim mówi producent. Z poziomu wygodnego menu można dezaktywować porty USB komputera, dzięki czemu szybkie i niezauważone wyciągnięcie jakichkolwiek danych będzie niemal niemożliwe. Mysz i klawiatura mogą być w tym czasie obsługiwane przez stare i dobre złącza PS/2.

W kwestii użyteczności - do komputerów dodawana będzie także aplikacja do prowadzenia wideo-konferencji HP SkyRoom o wartości 100 dolarów.

Sam komputer pomieści w sobie procesor Core 2 Duo, nawet 8GB RAMu, 1TB dysk twardy, opcjonalnie dysk SSD o pojemności do 80GB, odchudzony napęd optyczny, antenę Bluetooth, czytnik kart pamięci, port IEEE 1394 FireWire oraz 7 gniazd USB 2.0. Wszystko to okraszone Windowsem 7 Professional.

W USA Compaq 6000 dostępny będzie od połowy lipca. Jego cena zaczynać się będzie od 899 dolarów.

[via Ubergizmo ]

Łukasz Cichy

Więcej o: