Powracają plotki o muzycznej usłudze Google

Według nowych informacji, Google może do końca roku uruchomić serwis z muzyką sprzęgnięty z wyszukiwarką.

Wall Street Journal podaje, że nowa, "muzyczna" usługa Google, o której mówiło się nieco już wcześniej , może w końcu zobaczyć światło dzienne. Wstępne założenia obejmują dołączenie do wyszukiwarki serwisu z muzyką do pobrania, który w 2011 roku miałby przekształcić się w model oparty o subskrypcję . W wersji ostatecznej ma to być sieciowy serwis, umożliwiający strumieniowanie utworów na urządzenia z Androidem .

WSJ powołuje się na informacje od osób "dobrze zaznajomionych z rozmowami, które prowadzi Google z przedstawicielami przemysłu muzycznego", więc coś może być na rzeczy. Sęk w tym, że podobne plotki krążyły już w październiku ubiegłego roku i jakoś do tej pory nie doczekały się realizacji (ani nawet oficjalnej zapowiedzi).

Przypomnijmy, że podczas prezentacji nowej wersji Androida 2.2 na Google I/O , zademonstrowano strumieniowanie muzyki z komputera do telefonu. Jeśli usługa będzie obejmowała także przesyłanie utworów do zapowiedzianego Google TV, to można spodziewać się iż koncern z Mountain View zyska spore zainteresowanie użytkowników.

A przy tym zaognić się może konflikt z Apple, który przecież sprawuje pieczę nad iTunes , a na sprzedaży muzyki zarabia znaczne sumy. Niestety, firmy milczą i nie komentują doniesień WSJ.

Więcej o: