Czy Samsung prześcignie HTC w sprzedaży smartfonów?

Firma Samsung ma ambitny cel w tym roku - co najmniej podwoić sprzedaż swoich smartfonów, przejąć ponad 10% rynku i wyprzedzić HTC. Lokomotywą tego sukcesu ma być Galaxy S, urządzenie z 4-calowym ekranem Super AMOLED i Androidem.

W rankingach sprzedaży smartfonów w czwartym kwartale 2009 roku Samsung zajmował piątą pozycję (około 5% rynku), za czwartym HTC (7%). Apetyt południowokoreańskiego koncernu jednak rośnie i widać, że firma chciałaby powtórzyć własny sukces z segmentu telefonów komórkowych (gdzie jest drugim co do wielkości sprzedawcą). Już w lutym br. pojawiły się odważne plany potrojenia sprzedaży smartfonów (6 mln sztuk w 2009), choć nie były wtedy poparte żadnymi konkretami. Starszy analityk Lee Sun Tae z seulskiego Meritz Securities uważa, że plany są jak najbardziej realne i łatwe do osiągnięcia, gdyż odbiór Galaxy S w Europie jest dobry, a smartfonem zainteresowanych jest 110 operatorów na całym świecie. Lee wskazuje również, że elementem ofensywy Samsunga będzie tablet Galaxy Tab zaplanowany na trzeci kwartał 2010 roku.

Życzę Samsungowi jak najlepiej, ale wolałbym poznać szczegóły i fakty, a nie tylko zapewnienia i opinie analityków nie poparte konkretnymi cyframi. Galaxy Tab to obecnie garść plotek i zdjęcie z Twittera , nowa fabryka Super AMOLED ruszy dopiero w lipcu 2011 roku , zaś na razie tylko Apple z iPhonem oraz w mniejszym stopniu Motoroli z Droidem udało się oprzeć strategię na jedym modelu smartfonu. Czy Galaxy S będzie takim urządzeniem? Zobaczymy. Może już niedługo będziemy pisać o kolejnych milionach sprzedanych egzemplarzy.

[via Businessweek ]

Tomasz Andruszkiewicz

dane dostarcza:

embed
Więcej o: