Wreszcie da się pisać na Androidzie 2.1

Tak zwanym pełnym klawiaturom QWERTY w telefonach brakowało funkcji, z której anglojęzyczni użytkownicy z pewnością rzadko korzystali. Dla innych nacji, natomiast, było to zagadnienie wręcz podstawowe. Chodzi o możliwość wciskania kombinacji klawiszy zamiast każdego po kolei.

Aby uzyskać dużą literę na zwykłej klawiaturze komputerowej przytrzymujemy klawisz "shift" i żądaną literę, aby otrzymać, na przykład "ą", używamy "alt". W przypadku telefonów komórkowych z klawiaturą QWERTY należało to, dotychczas, robić dwuetapowo. Najpierw shift, a dopiero potem litera. Niby nic trudnego, ale przyzwyczajeni do klawiatur komputerowych użytkownicy często zapominają o tej regule lub dla wygody korzystają wyłącznie z łacińskich znaków.

Motorola Droid X z systemem Android 2.1 posiada wspomnianą klawiaturę QWERTY. Jednakże w tym przypadku wykorzystuje ona funkcję multi touch, umożliwiając jednoczesne wciśnięcie kombinacji klawiszy.

Telefon nie jest jeszcze oficjalnie dostępny, ale w zasobach sieci pojawił się już port klawiatury z Droid X. Można go pobrać tutaj . Implementacja jest dość prosta i nie wymaga dyplomu inżyniera. Po ściągnięciu pliku .apk i zainstalowaniu w telefonie należy wejść do zakładki "Settings, Language & Keyboard" i wybrać "Multi touch Keyboard". Następnie otworzyć dowolne pole tekstowe, dotknąć i przytrzymać. Wyświetli się okienko z "input method". Tu też trzeba wybrać "Multi touch keyboard".

Do tej pory potwierdzono bezawaryjne działanie z systemem Android 2.1. Niestety nie ma gwarancji co do najnowszej wersji - 2.2. Mimo to, wydaje się, że dopóki nie pojawi się oficjalna łatka, dająca taką możliwość, port jest rozsądnym rozwiązaniem.

[via Droid Guys ]

Więcej o: