Tani roaming jest jednak możliwy

Wyjeżdżając na wakacje za granicę zawsze pozostaje ta kłopotliwa kwestia ewentualnego dzwonienia do domu w kraju. Problem polega przede wszystkim na olbrzymich opłatach, których operatorzy wymagają w ramach roamingu. Mimo iż Komisja Europejska wydała rozporządzenie w tej sprawie, określając maksymalne stawki za połączenia "za granicą", te wciąż pozostają relatywnie drogie.

Bank internetowy mBank prowadzi także, o czym nie wszyscy wiedzą, własną "wirtualną" sieć komórkową - mBank mobile. Z dniem 1 lipca operator wprowadził promocję, która umożliwia użytkownikom sieci wykonywanie połączeń wychodzących i odbieranie przychodzących za cenę 69 groszy (brutto) za minutę. To zdecydowanie mniej niż żądają inni polscy operatorzy, a także znacznie poniżej regulacji Komisji Europejskiej.

Aktywacja promocji kosztuje 5 złotych brutto i jest jednorazową opłatą. Rezygnacja jest darmowa. Promocja obejmuje tylko wybrane kraje. W puli znalazły się: Grecja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Wielka Brytania, Włochy, Chorwacja, Egipt, Turcja i USA. Gdyby dodać jeszcze Tunezję, otrzymalibyśmy chyba pełną listę najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów krajów na świecie.

Jedyny haczyk, to fakt, iż promocyjne stawki roamingu obowiązują tylko do dnia 30 września 2010, a więc oferta jest wybitnie wakacyjna.

Sama aktywacja usługi nie powinna sprawiać trudności. Wystarczy zadzwonić poprzez kombinację *101*11*99# , posiadając na karcie minimum 5,01 złotych brutto. Aktywacja następuje maksymalnie w przeciągu 24 godzin.

Wszystko pięknie. Problem polega wyłącznie na tym, że aby móc skorzystać z promocji trzeba być użytkownikiem sieci mBank mobile.

[via mbankmobile.pl ]

Łukasz Cichy

Więcej o: