Ubisoft: telewizory 3D w każdym domu za 3 lata

Murray Pannel, szef marketingu w brytyjskim oddziale Ubisoft, święcie wierzy w nadejście 3D. W rozmowie z serwisem Eurogamer twierdzi, że za trzy lata będzie to technologia szeroko dostępna. Co ma na poparcie tej teorii, oprócz silnego przekonania?

Pannel podkreśla, że Ubisoft jest wielkim fanem 3D, wręcz liderem rynku, który tworzył stereoskopowe gry (Avatar) zanim były dostępne odpowiednie telewizory. Mówi tak:

Myślę, że prawda jest taka - ta technologia nadchodzi. Nie możemy jej ignorować. Wystartowała w tym roku roku powoli, ale jak w przypadku HDTV, nie wykluczałbym faktu, że w ciągu trzech lat będzie obecna w każdym salonie, zaś widzowie będą mieli dostęp do treści świetnie wyglądających w 3D.

Niedowiarkom wkazuje Sony, które bardzo mocno naciska na 3D i telewizję Sky, która tworzy materiały. Owszem, firmom które inwestują duże pieniądze w 3D na tej technologii zależy. Ale czy rzeczywiście jest jakikolwiek powód, aby szybko stała się ogólnodostępna? Przykład z HDTV jest według mnie bardzo trafiony - na trzy mieszkania sąsiadów z mojego piętra telewizor HD jest w jednym. I nie mieszkam w bieszczadzkiej wiosce, odciętej od cywilizacji.

[via Eurogamer]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: