Rodzina urządzeń Velocity Micro Cruz z Androidem

Kwietniowa zapowiedź potwierdzona - Velocity Micro wprowadzi do sprzedaży w sierpniu Cruz StoryPad dla dzieci (150 dolarów) oraz Cruz Reader (200 dolarów), zaś 1 września domknie serię Cruz Tablet (300 dolarów).

Wszystkie urządzenia mają 7-calowe wyświetlacze TFT, ważą poniżej pół kilograma, są grube na około półtora centymetra. StoryPad ma oporowy ekran dotykowy 800x600 o proporcjach 4:3, uproszczony inferfejs, odtwarza multimedia i czyta karty SD. Do kompletu dołączono klasyczne bajki po angielsku w postaci audiobooków. Producent nie pochwalił się szczegółami technicznymi.

Cruz Reader to etap pośredni pomiędzy czytnikiem ebooków a tabletem. Oporowy ekran dotykowy 800x600 4:3, 256 MB pamięci RAM, wbudowane 256 MB flash, czytnik kart SD z dołączoną kartą 2 GB. Komunikację zapewnia WiFi b/g oraz port USB, Reader ma przeglądarkę internetową i kilka podstawowych aplikacji. Trochę niepokoi czas pracy baterii - w informacji prasowej można przeczytać, że zapewni do 10 godzin pracy, podczas gdy na stronie produktu widnieje i informacja o ponad 6 godzinach w trybie czytania. Duża rozbieżność. Urządzenie sprzedawane będzie ze stacją dokującą zaopatrzoną w głośniki, aby można było słuchać muzyki i/lub używać Readerapodczas ładowania jako interaktywnej ramki na zdjęcia.

Cruz Tablet to ulepszony Reader - 512 MB RAM, 4GB pamięci flash, dołączona 8 GB karta SD, WiFi n oraz pojemnościowy (wielodotykowy) panoramiczny wyświetlacz 800x480. Bateria ma wystarczyć na ponad 6 godzin oglądania wideo.

Zarówno Reader jak i Tablet będą miały dostęp do księgarni Borders sprzedającej ebooki. Trochę niepokoi mnie fakt, że producent - mówiąc o aplikacjach - wspomina wyłącznie o własnym portalu Cruz Market, a ani słowem o Android Market. Nie wiadomo też jakie wersje Androida pojawią się na urządzeniach Cruz ani jakie konkretnie procesory będą je napędzać. Na prezentacji wideo Reader nie robi wrażenia demona prędkości, ale za 200 dolarów trudno oczekiwać cudu. Chętnie wziąłbym do ręki to urządzenie i przekonał się ile jest wart.

[via Engadget ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: