Pendrive odporny na przygody

XtremKey to pendrive LaCie, który niejedno wytrzyma, czy to chodzi o temperaturę, czy wodę, czy nacisk. Do sprzedaży wejdzie w sierpniu, będzie występować w rozmiarach od 8 do 64 GB. Ceny od 50 dolarów.

Urządzenie posiada metalową osłonę ze stopu cynku, aluminium, miedzi i magnezu, która jest lekka i wytrzymała. Producent zapewnia, że bez uszkodzeń zniesie upadek z pięciu metrów oraz przejechanie przez 10-tonową ciężarówkę. Nie zaszkodzi ani zostawienie go w zamrażarce, ani wrzucenie do gotującej się zupy - LaCie gwarantuje sprawność przy przechowywaniu w zakresie temperatur od -50 do +200 st. C. Dzięki uszczelce dociskającej osłonę pendrive jest wodoodporny do 100 metrów głębokości.

Przy wszystkich zabezpieczeniach i odpornej konstrukcji producent nie zapomniał o wydajności - XtremKey oferuje odczyt z prędkością do 40 Mb/s oraz zapis do 30 Mb/s (USB 2.0). Zastanawia tylko jedno: po co produkować odporne na (niemal) wszystko gadżety? Skoro się nie popsują, nikt nie będzie potrzebował kolejnych...

[via LaCie ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: