E-administracja i tablety, czyli obietnice prezydenta Komorowskiego

Prezydent-elekt złożył w kampanii wyborczej kilka obietnic dotyczących szeroko pojętych technologii czy Internetu. Czego między innymi mamy się spodziewać?

Zestawienie najważniejszych obietnic stworzył Komputer w Firmie.

1. Wybory przez Internet

Chciałbym, aby następne wybory prezydenckie dawały taką możliwość, oczywiście z gwarancją bezpieczeństwa i tajności aktu wyborczego.

mówił Bronisław Komorowski przed wyborami.

2. "Elektroniczny tornister ucznia"

Pomysł zakłada wyposażenie uczniów w tablet, netbooka lub notebooka, aby unikać "cyfrowego wykluczenia" i zmniejszyć ilość kilogramów w plecaku.

Cel wyjątkowo szczytny i pięknie brzmiący w kampanii, jednak realizacja wydaje się o wiele trudniejsza - podstawowa kwestia finansowa, dotycząca nie tylko opłacenia przeniesienia lektur i podręczników na wersję elektroniczną, lecz także odnośnie zakupu netbooków, iPadów czy e-czytników.

podsumowuje Komputer w Firmie.

3. Elektroniczny kontakt z administracją

Bronisław Komorowski, podobnie jak inni kandydaci, zgadza się, że sprawność funkcjonowania państwa zależy od administracji, a zamiana tradycyjnej na elektroniczną będzie tylko z korzyścią dla obywateli oraz trzeciego sektora.

Jakie jeszcze obietnice złożył Bronisław Komorowski i jaka marka mogłaby konkurować z Microsoftem czy z Nokią dowiecie się z artykułu Komputera w Firmie Cyfrowy portret prezydenta Komorowskiego

Chciałbym, aby następne wybory prezydenckie dawały taką możliwość, oczywiście z gwarancją bezpieczeństwa i tajności aktu wyborczego.

Więcej o: