OlivePad - indyjski tablet z Androidem

Olive Telecom jest producentem różnych ciekawych urządzeń - netbooków z 3G, telefonów komórkowych na 3 karty SIM z klawiaturą QWERTY, kieszonkowych routerów. Teraz przyszedł czas na tablet.

OlivePad, pracujący na Androidzie 2.1, będzie miał 7-calowy, wielodotykowy ekran 800x480, 512 MB pamięci plus 512 MB ROM, bluetooth, WiFi, czytnik kart SD, miniUSB, 3 MP kamerę internetową, komunikację 3,5G HSUPA i baterię o pojemności 3240 mAh. W założeniach ma służyć jako dotykowy netbook do odtwarzania multimediów, przeglądania internetu, korzystania z komunikatorów i serwisów społecznościowych, a dzięki GPS i mapom również jako urządzenie nawigacyjne. Będzie można na nim pograć, poczytać ebooki czy obejrzeć program telewizyjny, a do tego wszystkiego obsługuje połączenia telefoniczne, zarówno dźwiękowe jak i wideo.

Ma kosztować 20-25 tysięcy rupii, co odpowiada mniej więcej przedziałowi 1350-1700 zł. W Indiach wejdzie do sprzedaży w sierpniu, a w bliskiej przyszłości ma trafić na rynki Rosji oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Przyznam, że choć "tablet z Indii" brzmi dla mnie nieco egzotycznie, to urządzenie prezentuje się ciekawie.

[via Olive Telecom ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: