Zmiany w Twitterze - będzie jak Blip

Popularny na świecie serwis mikroblogowy Twitter wprowadził właśnie kilka zmian. Co ciekawe, są one od dawna dostępne w polskim Blipie.

Powiadomienie, że ktoś dołączył do grona osób obserwujących nasze wpisy albo  powiadamianie o tym, że nasz wpis został oznaczony gwiazdką znamy z Blipa. Tymczasem teraz opcje te zostały dołączone do nowego API Twittera.

Nowe API jest dopiero w beta fazie testów. API udostępnione zostało zewnętrznym partnerom, twórcom desktopowych klientów serwisu - Echofon i Tweetdeck. Można się jednak spodziewać, że to grono wkrótce się powiększy.

Zmiany obejmują między innymi to, że nowe tweety będą pojawiać się w czasie rzeczywistym, już nie trzeba będzie odświeżać strony. Na Read Write Web znaleźć można film ilustrujący zmiany i komunikację w czasie rzeczywistym. Jeśli obserwuje się wpisy dużej liczby osób może okazać się, że komunikacja przyspiesza nawet "za bardzo".

Zmiany mają charakter prosty i banalny, a jednak mogą uczynić Twittera bardziej funkcjonalnym. Warto przypomnieć, że te proste i banalne zmiany są już od dawna w polskim serwisie mikroblogowym - Blipie.

Joanna Sosnowska

Więcej o: