W Google najwięcej złośliwych linków

Wyniki wyszukiwania w Google zawierają dwa razy więcej złośliwych linków, niż te pochodzące z Yahoo!, Binga i Twittera razem wziętych.

Firma Barracuda Labs, zajmująca się sprawami bezpieczeństwa, przygotowała raport, przedstawiony na konferencji DEFCON. Wynika z niego, że Google zwraca bardzo dużo szkodliwych linków.

Jak podaje serwis Search Engine Land, badanie Barracuda Labs powstało po dwumiesięcznych obserwacjach wyszukiwarek takich jak Google, Bing, Yahoo! oraz Twitter jak również przeanalizowaniu 25 tys. tematów i pięciu i pół miliona wyników wyszukiwania. Barracuda Labs zwracało uwagę szczególnie na "tematy na czasie", które cieszą się szczególnym powodzeniem.

Co mówią nam wyniki badania? Potwierdzają dokładnie podział rynku między wyszukiwarkami. Pozycja Google jest niezagrożona, dlatego pod kątem tej wyszukiwarki najwięcej osób optymalizuje swoje witryny. Trend ten obowiązuje także w wypadku stron zawierających złośliwe oprogramowanie - więcej osób korzysta z wyszukiwarki koncernu z Mountain View, więc w ten sposób łatwiej "zmusić" użytkowników do kliknięcia w link. Już wcześniej zresztą firma Symantec alarmowała, że jedna trzecia wyników wyszukiwania z Google zawiera złośliwą zawartość.

Warto wspomnieć, że większość wyszukiwarek, w tym Google, posiada własny mechanizm wykrywający złośliwą zawartość strony, o czym użytkownik informowany jest jeszcze z poziomu wyszukiwarki.

Więcej o: