Niewielki robot do zbierania śmieci

Firma WowWee produkuje roboty-zabawki. Nie ratują ludzi zasypanych pod gruzami po katastrofach, nie przeprowadzają operacji na otwartym sercu ani nie eksplorują przestrzeni kosmicznej. Po prostu zabawnie wyglądają i śmiesznie się zachowują.

Roboscooper to mały, sześciokołowy robot, którego życiowym celem jest podnoszenie z ziemi drobnych przedmiotów. Porusza się autonomicznie lub zdalnie sterowany. Rozpoznaje i omija przeszkody. Próbuje podnosić różne rzeczy na które się natknie i odłożyć do zasobnika - ograniczenie każdego podnoszonego przedmiotu do 1 uncji (28,35 g) powoduje, że głównie zbiera śmieci, papierki czy upuszczone ołówki. Wydaje przy tym różne dźwięki, może przestraszyć kota czy aportować pendrive - możliwości zabawy ograniczone są tylko  wyobraźnią posiadacza.

Roboscooper nie jest przesadnie drogi - ruszyła przedsprzedaż, w której można zamówić go za 70 dolarów. Urządzenie napędzane jest sześcioma ogniwami AAA, producent nie pochwalił się na ile czasu wystarczy zmagazynowanej w nich energii.

[via

WowWee

]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: